Avusturya Vizesi Online Başvuru

Avusturya Vizesi Online Başvuru

Avusturya Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Avusturya vizesi online başvuru işlemleri Avusturya Konsolosluğu tarafından akredite edilen biyometrik data ve vize evrak teslimi yapılan başvuru merkezlerinin web sitelerinden yapılmaktadır.

Avusturya vizesi online başvuru işlemleri randevu alma ve vize sonucu takibiyle sınırlıdır. Vize başvuru sahipleri Avusturya vizesi online başvuru formuna pasaport üstünde yer alan kimlik bilgilerini girerek randevu tarihi alabilmektedirler. Online başvuru işlemi online Schengen vizesi formu doldurma işlemini içermemektedir. Schengen vize başvuru formu bilgisayarda veya çıktısı alınarak elde doldurulmalı ve mutlaka ilgili kutuların ıslak imzalı olması gerekmektedir. Online randevu alımı sırasında da elektronik imza kullanılmamaktadır. Online randevu alınmadan yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Avusturya vizesi online başvuru işlemlerinde Türkçe ve İngilizce başvuru seçenekleri vardır. Schengen vize başvuru formu ise İngilizce veya Fransızca doldurulabilmektedir. Burada önemle belirtmek gerekir ki online başvuru, online şekilde başvuru formu doldurulduğu anlamına gelmemektedir. Online randevu alındıktan sonra Avusturya vizesi için kişinin durumuna uygun evrakları hazırlaması ve parmak izi kaydı vermek üzere randevu aldığı başvuru merkezine gitmelidir. Avusturya vize işlemlerinde Avusturya Konsolosluklarının görev alanı ayrımı vardır. Online başvuru formunda başvuru yapılacak vize başvuru merkezinin seçilmesi gerekmektedir. Ancak başvuru merkezinin sizin ikametinizin kayıtlı olduğu ile uygunluğunu kontrol ederek başvuru yapmanız tavsiye olunur.

Online başvuruda vize türünün doğru belirlenmesi gerekecektir çünkü hazırlayacağınız evraklar seçtiğiniz vize türüne uygun olmalıdır. Örneğin turistik vize seçeneği seçerek davetiye ile başvuru yaptığınız takdirde ret alma olasılığınız yüksektir. İlk sayfada yer alan vize türü ve başvuru merkezi seçeneklerinden sonra gelen sayfada pasaport bilgilerinin girilmesi talep edilir. Bilgilerin pasaportta yazıldığı şekilde girilmesi gerekmektedir.

İletişim bilgisi olarak vereceğinizi e-mail adresinizi güncel olmasına dikkat ediniz. Eksik evrak veya konsolosluk mülakatı gibi durumlarda Konsolosluk sizi telefonla arayabileceği gibi e-mail yoluyla da bildirimde bulunmayı tercih edebilir.

Online randevu alındıktan sonra sistem size bir referans numarası verecektir. Eğer sonradan randevu iptali gibi bir durum olursa bu referans numarasını kullanarak randevuyu iptal edebilir, yeni bir randevu tarihi belirleyebilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra sayfanın çıktısını almayı unutmayınız.

Avusturya Vizesi Online Başvuru S.S.S

Avusturya Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya Schengen vizeleri için Schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Schengen vize başvuru formu yetkili vize başvuru merkezinde online olarak İnternet üzerinden doldurulabilir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya kısa süreli vizelerinin çıkma süresi 5-7 iş günü olup uzun süreli vizelerde bu süre 1 ayı bulmaktadır.

Avusturya Schengen Vize Ücreti Nedir?

Kısa süreli vizelerde Avusturya Schengen vize ücreti 80 Euro'dur. Bu ücrete 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli eklenmelidir.

Avusturya Vize Ücreti sayfamızdan detaylı bilgi alınız.