Avusturya Vize Reddi

Avusturya Vize Reddi

Avusturya Vize Reddi Hakkında

Avusturya vizesi başvuru işlemlerini değerlendiren Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vize reddi ilgili açıklama yapmama hakkını saklı tutmakla birlikte genellikle vize isteğinin neden ret kararı ile sonuçlandığını başvuru sahibine özel bir mektupla belirtmektedir.

Schengen bölgesinde kamu düzenini tehdit oluşturacak cezalar alınmış olması. Terör suçu, taciz, uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili suçları içerir.Sahte kimlik veya sahte kimlik belgeleri ile başvuru yapıldığı tespit edildiğinde vize reddi almanın yanı sıra yasal olarak da işlemlerle karşı karşıya kalırsınız. Finansal durumunuzu belgeleyen evraklar yani banka hesap dökümleriniz, maaş bordronuz, firmanızdan aldığınız belgeler arasındaki tutarsızlık veya bu belgelerin seyahat masraflarınızı karşılayacak yeterlilikte görünmemesi Avusturya vizesi ret nedenleri arasındadır. Yırtık sayfaları olan, kimlik bilgilerinin okunaksız olduğu veya pasaport defteri kapağı hasarlı pasaportlarla yapılan başvurular ret ile sonuçlanır. Pasaport seyahat sonrası en az 3 ay geçerli değilse, en az 2 boş sayfası yoksa geçerli pasaport yerine seyahat belgesi kitapçığı sunuluyorsa ve pasaport 10 yıldan eski ise başvurunuz kabul edilmez veya doğrudan vize reddi alırsınız.

Seyahat amacınız desteklemeyen evrak ve başvurularda vize türüne başvuru yapmadığınız için vize reddi alırsınız. Örneğin Avusturya’da daha uzun süre kalmayı amaçlarken başvurunuzu Macaristan Konsolosluğuna yaparsanız başvurunuz ret ile sonuçlanır. Randevu tarihi itibariyle düşen rezervasyonlar ret almanıza neden olabilmektedir. Evrak takibinin profesyonelce yapılması gerekir. Davetiyenin, gönderen kişinin adres, kimlik ve iletişim bilgileri ile sunulması gerekir. Avusturya vize reddi almamak için davetiyeli başvurularda davetiye formatlarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Davetiye tarihinin seyahat tarih aralığı ile uyumlu olması gerekir.

Avusturya vize reddine itiraz

Avusturya vize reddine itirazı vize talebinde olduğu gibi Avusturya Konsolosluğuna yazılan bir dilekçe ile yapılır. Eksik olduğunu düşündüğünüz evraklar bu itiraz dilekçesi ile Avusturya Konsolosluğuna iletilir. Vize reddine itirazlar geç sonuçlanabilmektedir ve teknik bir hata yapılmamışsa genellikle karar değişmez. Ancak tekrardan vize başvurusu yapmanızın önünde herhangi bir engel yoktur. Fakat bu durumda daha önceki vize başvurusunda kullandığınız evraklar güncelliğini kaybetmiş olacağından güncel evraklarla başvuru yapmanız gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğu vize reddine ve akabinde vize itiraz dilekçesi ile ilgili açıklama yapıp yapmama hakkını saklı tutar. Eğer ret aldığınız durum adli bir sebepten değilse yani evrak yetersizliği, bankada yeterli paranın bulunmaması gibi durumlar söz konusu ise yeniden başvuru yapabilirsiniz. Evrak takibi Avusturya vize başvurularında çok önemlidir. Bu nedenle danışmanlık hizmeti veren firmalardan da destek alabilirsiniz.

Avusturya Vize Reddi S.S.S

Avusturya Vize Reddi Nasıl Yapılır?

Avusturya vize reddine itiraz bir dilekçe ile konsolosluk vize birimine yapılır. Vize departmanı gerek görürse ek belgeler isteyebilir. Vize red kararı kesinleşirse mahkemede dava açma hakkı saklıdır.

Avusturya Vize red Sebepleri Nelerdir?

Avusturya vize red kararı verilmesinin en önemli nedeni eksik ya da hatalı bilgi verilmesidir. Ayrıca geliri olmayan, yeterli mal varlığı bulunmayan, bir işi olmayan kişiler kısa süreli vize almakta zorlanır. Adli sicil kaydı olmayanlar, bir Schengen vize bölgesi ülkesinden sınır dışı edilmiş kişiler Avusturya vizesi alamaz.

Avusturya vize red itiraz dilekçesi nasıl yazılır?

Avusturya vize red dilekçesi konolosluk vize bölümüne hitaben yazılır. Belirtilen vize red kararına gerekçeli olarak itiraz nedeni belirtilir ve kişisel bilgiler verilir.

Avusturya Vize Başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.