Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2018

avusturya vizesi gerekli evraklar 2018

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya vizesi için gerekli evraklar 2018 yılında seyahatin amacına ve vize türüne – turistik, özel ziyaret, ticari – göre değişiklik göstermektedir. Bu vize türleri kısa süreli Schengen vize kategorisinde yer almaktadır ve vize sahibine 180 gün içinde en fazla 90 gün kalış hakkı vermektedir.

Avusturya vizesi için gerekli evraklar 2018 yılında Avusturya Konsolosluğu tarafından güncellenmiştir. Her vize türünde ortak evraklar olabildiği gibi vize türüne özel evrakların da ibraz edilmesi gerekmektedir.

  • Pasaport ve eski pasaportlar: Vize bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olan Bordo pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Eski vize etiketlerinin bulunduğu eski pasaportlar da konsolosluk tarafından talep edilmektedir.
  • Schengen vize başvuru formu: Vize türüne uygun ve diğer evrak bilgileriyle tutarlı olmalıdır.
  • Vize talep dilekçesi: Avusturya Konsolosluğuna hitaben Almanca veya İngilizce olarak yazılmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf güncel olmalı ve eski vizelerde kullanılmamış olmalıdır. 3.5 x 4.5 cm ebatlarında olmalıdır.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Aile ve güncel adres bilgisini içermelidir.
  • Şirket yazısı: Şirket çalışanları ve sahiplerinin sunacakları şirket yazısı konsolosluğa hitaben Almanca ve İngilizce olarak antetli kağıda yazılmalıdır.
  • Banka hesap özetleri: Son 3 aylık hesap hareketlerini içermeli ve seyahat süresiyle doğru orantılı bakiyesi olmalıdır. Bankanın imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır.
  • SGK işe giriş bildirgesi ve Barkodlu 4A veya 4b hizmet dökümü
  • Son 3 aylık maaş bordrosu
  • Güncel şirket evrakları: Orijinal faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, son vergi levhası, imza sirküleri. Bu belgeler güncel olmalıdır; orijinal faaliyet belgesi 3 aydan daha eski olmamalıdır.

Yukarıda belirtilen bu evraklar şirket çalışanları ve firma sahiplerinin hazırlamaları gereken evraklardır. Ticari ve aile ziyaret başvurularında davetiye ibrazı zorunludur. Aile ziyareti vizesi veya ticari vize başvurularında davetiye elektronik formatta olabilir ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileriyle birlikte ibraz edilmelidir. Davetiye ile başvuru yapılacağı durumlarda davetiyeyi gönderen kişilerin geçerli kimlik, oturum kartı veya pasaportlarını davetiye ile birlikte göndermeleri zorunludur.

Gelirini belgeleyemeyen kişiler (öğrenci veya ev hanımları) sponsor evraklarını sunarak başvurularını gerçekleştirmek durumundadırlar. Sponsor/Garantör vize başvuru sahibinin birinci dereceden yakını olmak durumundadır.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2018 S.S.S

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya kısa süreli vizeleri için şu temel evrakları hazırlamak gerekir: Pasaport ve Eski Schengen vizelerinin fotokopileri, Kimlik belgesi fotokopileri, 2 Adet biyometrik fotoğraf, Tam vukuatlı nüfus kaydı, Avusturya vize başvuru formu ve dilekçesi, Seyahat Sağlık sigortası, Otel ve ulaşım rezervasyonları, Gelir belgesi, Banka hesap özeti

Avusturya vizesi kaç günde çıkar?

Genellikle Avusturya vizeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre 15 güne uzayabilir.

Avusturya Vize Ücreti Nedir?

80 Euro Avusturya konsolosluk harç ücreti olarak ödenir. Ek olarak 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti bulunur.

Avusturya vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.