Avusturya vize ücreti 2018

 avusturya vize ücretleri

Avusturya Vize Harç Ücretleri

Avusturya vize ücreti 2018 yılı itibariyle Avusturya Konsolosluğunun harç bedeli ve parmak izi verme işleminin gerçekleştiği yetkili vize başvuru merkezinin işlem bedellerinden oluşur. Konsolosluk harç bedeli 60 Euro olarak belirlenmiştir ancak başvuru merkezleri ve vize danışmanlık firmaları ayrıca hizmet bedelleri talep etmektedir. Fotoğraf çektirme, fotokopi hizmetleri, kurye, VIP, başvuru formu doldurma ve erken saatte başvuru yapılması gibi hizmetler için ekstra ücretler alınmaktadır. 12 yaşından küçük çocuklar için alınan vize ücreti 35 Euro’dur. Avusturya Schengen Vizesi başvurularında ekspres başvuru yapma imkanı bulunmamaktadır.

Avusturya vize ücreti vize türüne göre değişebilmektedir. Kısa süreli (90 günden az) Schengen vizesi için Konsolosluğun talep ettiği ücret 60 Euro’dur. Ulusal vizelerin fiyatlandırması ulusal vizenin (D vize) niteliğine göre değişmektedir. Eşi Avusturya vatandaşı olan kişiler, öğrenci veya 6 yaşından küçük çocuklardan vize ücreti talep edilmez. Ancak bu kriterler yok ise vize ücreti 100 Euro’dur. Aile birleşimi, uzun süreli eğitim ve au-pair vizeleri 6 aydan daha fazla süreli bir başvuru yapılıyorsa 80 Euro’dur. Sezonluk çalışma amacıyla Avusturya’ya vizesi almak isteyen kişilerden talep edilen ücret (6 aya kadar) 100 Euro’dur.

Rusya, Kosova, Gürcistan, Ermenistan vatandaşları  da Türkiye’deki Avusturya Konsolosluğundan vize başvurusu yapabilmekte olup Avusturya vize ücreti 2018 yılı itibariyle bu uyruktaki kişiler için 35 Euro’dur.

Avusturya vize ücretleri 2018 yılında Avusturya Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir ve vize reddi durumunda başvuru sahibine geri iade yapılmamaktadır. Vize başvurusunun yapılması vize çıkış garantisi vermemektedir. Bu sebeple doğru evraklarla Avusturya Konsolosluğu vize prosedüre uygun başvuru yapılması çok önemlidir. Eksik belgelerle yapılan başvurular kabul edilmemekte veya başvuru ret ile sonuçlanmaktadır.

Avusturya vize işlemlerini kurumsal vize danışmanlık firmaları aracılığı ile yapacak olanlardan vize harç ücreti ile birlikte koordinasyon bedelleri talep edilmektedir. Başvuru formu ve dilekçelerin hazırlanmasında destek, randevu alımı, evrak takibi, rezervasyon, seyahat sağlık sigortasının yapılması bu firmaların çalışma sahası içindedir.

Avusturya vize işlemlerinde vize türünün doğru belirlenmesi ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaportla başvuru yapılması gerekmektedir.

Avusturya vize ücreti 2018 S.S.S

Avusturya Vize Ücreti Nedir?

Avusturya Vizesi Ücreti 80 Euro vize konsolosluk harcı olarak ödenir, 30 Euro hizmet bedeli ödenir.

Avusturya vize evrakları nelerdir?

Avusturya kısa süreli vizeleri için şu temel evrakları hazırlamak gerekir: Pasaport ve Eski Schengen vizelerinin fotokopileri, Kimlik belgesi fotokopileri, 2 Adet biyometrik fotoğraf, Tam vukuatlı nüfus kaydı, Avusturya vize başvuru formu ve dilekçesi, Seyahat Sağlık sigortası, Otel ve ulaşım rezervasyonları, Gelir belgesi, Banka hesap özeti

Avusturya vizesi kaç günde çıkar?

Genellikle Avusturya vizeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre 15 güne uzayabilir.

Avusturya Vize Başvuru sayfamızdan bilgi alınız.